Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše vystoupení a akce

KONCERTNÍ PLÁN NA ROK 2019 + 15. KONCERTNÍ SEZÓNA VELKÁ LHOTA 2019

Jubilejní 15. koncertní sezónu zahájí Dostalíkovo sborové jaro!

Neděle 26. května od 13.30 - Velká Lhota - horní kostel

dsj-2019-plakat.jpgSrdečně vás zveme do Velké Lhoty na letošní sborový festival. Letos se nám obzláště vyvedl výběr pěveckých sborů a moc se těšíme na zpěváky z celé ČR i ze sousedního Rakouska. Uslyšíte sbory smíšené různých velikostí, sbor studentský, sbor ženský i mužský.

Také letos bude výkony sborů hodnotit odborná porota ve složení: MgA. Gabriel Rovňák, Ph.D. (Bratislava), PhDr. Pavel Jirák (Jihlava), MgA. Jiří Najvar (Brno). Porotci jako obvykle nebudou udílet diplomy za první či poslední místo, ale poskytnou sbormistrům cennou zpětnou vazbu, aby věděli, co mohou se svými svěřenci případně ještě vylepšit.

Protože se nás na to často ptáte: ANO, FESTIVAL JE SAMOZŘEJMĚ VEŘEJNĚ PŘÍSTUPNÝ!!! Nenechte si ujít tuto výjimečnou příležitost uslyšet v našem odlehlém regionu tolik vynikajících sborů pohromadě. Účast předběžně přislíbila rovněž choť pana PhDr. Jiřího Dostalíka, paní Jindřiška Dostalíková, a syn Jiří Dostalík.

Koncert při svíčkách - Festivia Chorus a velká djembe session!

sobota 6. června od 21:00 - Velká Lhota - horní kostel

ksvl_08-06-2019_pri_svickach_page-0001.jpgAni letos nebude samozřejmě chybět náš tradiční koncert při svíčkách. Přivítáme vynikajícího bubeníka a výrobce tradičních afrických bubnů djembe a šamanských bubnů, který si zahraje spolu s naším bubeníkem Martinem Rychlíkem. Nebude to však žádný Afričan, jak by se mohlo zdát, ale pan Reinhard Puchinger ze sousedního Rakouska. Moc se těšíme na všechny naše hosty a především samozřejmě na vás, naše publikum!

 

 

 

 

 

Koncert Francouzsko-české hudební akademie

sobota 21. července - od 19:00 hodin - Velká Lhota - horní kostel

Po loňské premiéře, která se velice líbila všem zúčastněným, se velice těšíme, že přivítáme studenty a profesory mistrovských hudebních kurzů, které se konají v nedaleké Telči. V loňském roce jsme přivítali účastníky opravdu z celého světa, kromě ČR u nás vystoupil například flétnista z Venezuely, violistka z Turecka a hornistky z Francie.

Letní soustředění - koncert v jednání

evangelický kostel, Nové Město na Moravě

V rámci letního soustředění našeho pěveckého sboru Festivia Chorus (31.7. - 4.8.) se chystáme vystoupit v evangelickém kostele v NMNM.

Varhanní koncert - Tomáš Thon

sobota 17. srpna - od 19:00 hodin - Velká Lhota - horní kostel

Velice se těšíme, že na naše památkově chráněné varhany zahraje vynikající varhaník nad jiné povolaný, pan PhDr. MgA. Tomáš Thon, Ph.D. Přednese nový koncertní projekt "Čechy - konzervatoř Evropy", který obsahuje nové objevy a nálezy včetně autorských posunů (Zach-Lipavský,...) a některé uvedené skladby nebyly dosud vydány. Čechy - konzervatoř Evropy - podrobné info

Jubilejní koncert k 15. narozeninám sboru Festivia Chorus - křest nového CD "Den je krásný" - speciální host Radim Zenkl

sobota 21. září - od 18:00 hodin - Velká Lhota - horní kostel

Vydání nového CD je červená nit, která se vine naším snažením již několik měsíců. Pokud se vše zdaří, chceme na tomto koncertě pokřtít naše již 3. profesionální CD, na kterém se opět podílel zvukový mág Milan Vidlák. Při jubilejním koncertě nás podpoří mág mandolíny a flétnových etno nástrojů, Čecho-američan Radim Zenkl. Radim je významnou osobností mandolínové hry u nás i USA, a jsme velice rádi, že přijal naše pozvání. Uspořádáme v rámci jeho návštěvy také několik výchovných koncertů pro školy.

Svatováclavský koncert - Studená - v jednání

sobota 28. září - čas začátku bude upřesněn - Studená - obřadní síň (obecní úřad)

Podzimní koncert - Počátky - v jednání

sobota 19. října - čas začátku bude upřesněn - Sokolovna Počátky

předběžně Adventní koncert - Velká Lhota

zřejmě sobota 7. prosince - čas konání a účinkující budou upřesněni - Velká Lhota - horní kostel

 Těšíme se na Vaši návštěvu!

Podpořte nás!

Pokud naši činnost chcete podpořit, můžete nám zaslat finanční příspěvek na účet: 7100006997 / 7940 vedený u Waldviertler Sparkasse - pobočka Dačice. Darovací smlouvu či smlouvu o reklamě vám rádi vystavíme. Pokud nám darujete částku vyšší než 1000Kč, jako odměnu od nás obdržíte celoroční vstupenku pro 2 osoby zdarma.

 

Příspěvky

Seznam proběhlých koncertů

8. 1. 2010

...zde najdete seznam všech koncertů, které proběhly, počínaje rokem 2004, kdy náš sbor vznikl.