Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše vystoupení a akce

Adventní koncert 9. 12. 2017 Velká Lhota

Festivia Chorus & Richard Šeda (cink)

ksvl_plakat_adventni_2017_web.jpg

 

 

 

 

 

 

 

V sobotu 9. prosince se od 18:00 hodin uskuteční v horním kostele Evangelického tolerančního areálu ve Velké Lhotě tradiční adventní koncert komorního pěveckého sboru Festivia Chorus.
 
Jako host vystoupí Richard Šeda, vynikající hráč na barokní hudební nástroj „cink“, společně se svými přáteli a rodinnými příslušníky.
Zazní převážně vánoční hudba z období baroka, účinkující si ale také zahrají a zazpívají několik koled společně s návštěvníky koncertu. Na nově naladěné, památkově chráněné varhany z dílny Františka Svítila ml. z Nového Města na Moravě, zahraje sbormistryně Festivie a lhotecká varhanice MgA. Jitka Čudlá.
 
Pořadatelem koncertu je Kulturní spolek Velká Lhota, předprodej vstupenek se uskuteční nejdříve pouze v sobotu 18. 11. 2017 v čase 14 – 16 hodin v knihovně ve Velké Lhotě.
 
 Další předprodeje budou připraveny od pondělí 20. 11. do pátku 8. 12. 2017 v prodejně „Dárkového zboží u Šeniglů“, nám. Zachariáše z Hradce 11 v Telči a také v tom samém čase v prodejně svářecí techniky SVAT Šabatka, na Havlíčkově náměstí 93 v Dačicích. Cena vstupenky činí 100,- pro dospělé, 50,- pro děti do 15-ti let. Zbylé vstupenky budou k dostání na místě od 17:30 hodin. Doporučujeme si vzít teplé oblečení, v kostele se netopí.
 
Tímto srdečně zveme všechny naše příznivce, a samozřejmě všechny další zájemce, k návštěvě avizovaného adventního koncertu. Společně si můžeme vychutnat opět skvěle znějící varhany a to v jedinečné akustice horního kostela. Mimo varhany zazní sborový zpěv a uslyšíte i hudbu instrumentální. Takže si v sobotu 9. 12. 2017 určitě udělejte výlet do Velké Lhoty, vytvoříme si v horním kostele během večera tu nejkouzelnější vánoční atmosféru, na kterou budeme ještě nějaký čas rádi vzpomínat. Opravdu moc se těšíme na vaši návštěvu :-)

Celkový koncertní plán na rok 2017:

28. května 2017 - Dostalíkovo sborové jaro

9. června 2017 - Slavonice, kostel Božího Těla (Sv. Ducha)

Zazpívali jsme v tajuplném prostoru tohoto starobylého kostela, který se nachází kousek od Slavonic. Začátek ve 20:00. V rámci Noci kostelů pořádá Slavonická renesanční společnost.

17. června 2017 - Koncert při svíčkách

plakat-svicky-2017.jpg

horní kostel, Velká Lhota, začátek předběžně 21:00, účinkuje Festivia Chorus. Chystáme si pro vás jako vždy odlehčený jarně-letní program, který si budete moci vychutnat v kouzelné atmosféře.

 

 

 

 

 

28. července 2017 - Borovnice, evangelický kostel

 

V rámci našeho letního soustředění jsme potěšili naše příznivce letním koncertíkem, v pátek 28. července. Začátek v 18:00 hodin.

14. - 17. září 2017 - koncertní zájezd Festivia Choru do Švýcarska

Navštívili jsme opět naše sborové přátele ze sboru Cantissimo. Naplánovány jsou dva společné koncerty v evangelickém kostele v Urtenen-Schönbühl. A také trochu poznávání krás Švýcarska :-)

14. října 2017 - Mezinárodní festival hudebního romantismu Vlachovo Březí

Vystoupili jsme na koncertě duchovní hudby v místním kostele společně s dalšími sbory. Událost jsme si zpestřili výletem do Prachatic (Pizzerie Marco) a na nedalekou rozhlednu Libín.

9. prosince 2017 - adventní koncert Velká Lhota - od 18 hodin

Vystoupí Festivia Chorus spolu se svými hosty - vynikajícím hráčem na barokní nástroj cink Richardem Šedou a jeho hudebními přáteli.

 Těšíme se na Vaši návštěvu!

Podpořte nás!

Pokud naši činnost chcete podpořit, můžete nám zaslat finanční příspěvek na účet: 7100006997 / 7940 vedený u Waldviertler Sparkasse - pobočka Dačice. Darovací smlouvu či smlouvu o reklamě vám rádi vystavíme. Pokud nám darujete částku vyšší než 1000Kč, jako odměnu od nás obdržíte celoroční vstupenku pro 2 osoby zdarma.

 

Příspěvky

Seznam proběhlých koncertů

8. 1. 2010

...zde najdete seznam všech koncertů, které proběhly, počínaje rokem 2004, kdy náš sbor vznikl.