Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je nového

Letní koncerty

Koncert při svíčkách - Velká Lhota 8. června 2018

ksvl_06-08-2018_pri_svickach_web.jpgFestivia Chorus & Tomáš Jeřábek (sólový zpěv a varhany)

V pátek 8. června od 21 hodin se horní kostel Evangelického tolerančního areálu ve Velké Lhotě rozezní krásným zpěvem a zvuky nově naladěných varhan. Zazní jak díla klasických skladatelů, tak i lidové písně, spirituály a známé melodie. Můžete se těšit na magické osvětlení kostela svíčkami.

Náš koncert věnujeme bance Waldviertler Sparkasse za 15 let podpory naší koncertní činnosti ve Velké Lhotě. Bez jejich podpory by naše kulturní a pěvecká činnost nebyla možná a my si velmi jejich podpory vážíme, proto chceme své díky vyjádřit tímto koncertem.

Účinkující:
Pěvecký sbor Festivia Chorus jistě nemusíme našim příznivcům představovat, pokud nás ještě neznáte, zajděte na naše stránky www.festivia.cz případně na náš Facebook, kde se dozvíte více. Vystoupíme pod vedením naší sbormistryně Jitky Čudlé, která nás doprovodí i na klavír. Na djembe zahraje Martin Rychlík.

Tomáš Jeřábek je přes své mládí všestranná osobnost. Studuje nyní na JAMU v Brně sólový zpěv (tenor), kromě zpěvu je také aktivním varhaníkem a klavíristou, a věnuje se na profesionální úrovni také opravám varhan. Má vlastní varhanářský ateliér a často spolupracuje s varhanářem Stanislavem Smočkem. Právě tito dva varhanáři naladili na podzim 2017 naše památkově chráněné varhany. Nyní si budeme moci vychutnat také Tomášovu hru na varhany a zpěv.

Koncert v Matějovci - neděle 24. června od 16 hodin

matejovec-plakat-2018-online.jpgSrdečně vás zveme rovněž na náš koncert v kostele sv. Oldřicha a Linharta v Matějovci, kterým uzavřeme naše zpívání před prázdninovou přestávkou. Dlouho ale lenošit nebudeme, protože nás čeká letní soustředění a koncert v Jimramově.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu!

 

 

 

Varhany byly v říjnu 2017 naladěny!!! Děkujeme všem dárcům!!! Přispívat do kasičky můžete i nadále - v létě 2018 se uskuteční ošetření varhan proti červotoči.

Pusťte si video z Dostalíkova sborového jara 2017 https://www.youtube.com/watch?v=opoXuWJ_upQ nebo prozkoumejte náš Facebook - náš profil se jmenuje Festivia Chorus ;-)

Další akce najdete na záložce "Naše vystoupení a akce" :-)

Podpořte nás!

Pokud naši činnost chcete podpořit, můžete nám zaslat finanční příspěvek na účet: 7100006997 / 7940 vedený u Waldviertler Sparkasse - pobočka Dačice. Darovací smlouvu či smlouvu o reklamě vám rádi vystavíme. Pokud nám darujete částku vyšší než 1000Kč, jako odměnu od nás obdržíte celoroční vstupenku pro 2 osoby zdarma.

 

Příspěvky

Rádi mezi námi přivítáme nové zpěváky

9. 4. 2016

Rádi zpíváte?

Slyšeli jste nás na koncertě, a lákalo by vás přidat se k nám?

Obavy hoďte za hlavu a ozvěte se nám! Přijďte se nezávazně podívat na naši zkoušku, a uvidíte, že se není čeho bát. Napište nám mail!