Jdi na obsah Jdi na menu

Naše první CD Zpívání pro potěchu duše

13. 2. 2009

Informace o CD a o nás:

 

Milí přátelé,
díváte se právě na první CD komorního pěveckého sboru Festivia Chorus. Jak už název "Zpívání pro potěchu duše" napovídá, chtěli jsme, aby toto CD především pohladilo po duši všechny naše příznivce, kteří už se nějakou dobu po naší nahrávce shánějí. Tak, milí přátelé, tady ji máte... A pár slov pro ty, kteří nás neznají. Jsme komorní smíšený sbor, který sdružuje zpěváky z pomezí Jihočeského kraje a Vysočiny. Název "Festivia Chorus" je odvozen od latinského slova "festivitas", což znamená radost, humor, vtip a pohodu.Vznikli jsme v prosinci roku 2004. Náš sbor založila a vede MgA. Jitka Čudlá, absolventka JAMU v Brně, kde vystudovala u prof. Lubomíra Mátla dirigování sboru. Její manžel Josef Čudlý se stará o organizační chod sboru. Velký důraz klademe především na hlasovou výchovu sborových zpěváků a a také na jejich individuální domácí přípravu. Snažíme se stalově zpívat co nejširší repertoár - od úprav lidových písní přes renesanční polyfonie a soudobou tvorbu až po populární hudbu a černošské spirituály. Naše CD je takovou ochutnávkou všeho toho, co rádi děláme. Základem je zpěv a capella, tedy bez doprovodu, ale rádi (především o vánocích) zpíváme i s doprovodem různých nástrojů.CD jsme natočili v prosotrách, které jsou nám obzvlášť drahé - v horním kostele Evangelického tolerančního areálu ve Velké Lhotě (nedaleko Dačic). Právě zde je naše "domovská scéna" a právě zde jsme spoluúčinkovali s Radovanem Lukavským, Alfredem Strejčkem a Jitkou Molavcovou, Richardem Novákem, s cimbálovou muzikou Hradišťan a dalšími... Letos naše pozvání ke spoluúčinkování na adventním koncertě přijal brněnský herec a recitátor pan Ladislav Lakomý, který se stal také kmotrem tohoto CD.

Závěrem bychom chtěli poděkovat za vynikající spolupráci při natáčení panu režiséru Petru Řezníčkovi a panu zvukaři Aleši Dvořákovi.

 

Seznam skladeb:


01 Což se mně, má milá, hezká zdáš (lidová, úprava Jaroslav Krček)
02 Teče voda, teče (lidová, úprava Tomáš Vespalec)
03 Hanička (lidová, úprava Jitka Čudlá)
04 Chodila Maryška (lidová, úprava Milan Uherek)
05 Jenom ty mně, má panenko (lidová, úprava Jaroslav Dostalík)
06 V Táboře na dvoře (Jiří Laburda)
07 Soudce všeho světa, Bože (Šamotulský kancionál, úprava Jitka Čudlá)
08 Cantate Domino (Hans Leo Hassler)
09 Heroes, pugnate viri fortissimi (Iacobus Gallus)
10 Wach auf, mein Herz, und singe (chorál, úprava Johann Sebastian Bach)
11 An Irish blessing (James E. Moore, Jr.)
12 Ave Regina (Jiří Laburda)
13 Come to the feast (James E. Moore, Jr.)
14 Halleluya! Pelo tsa rona (africký spirituál, český text Karel Řežábek)
15 Ewe thina (africký spirituál, český text Karel Řežábek)
16 Acclamation - The Gospel Mass (Robert Ray)


Další informace:


Účinkující:
Festivia Chorus, sbormistryně Jitka Čudlá
Vlastimil Burkart - klavír, varhany
Hynek Havlík - bicí nástroje

Jak si CD můžete objednat?

 

Nahrávku si můžete objednat na našem sborovém e-mailu komorak@atlas.cz - rádi vám ji zašleme na dobírku. Cena CD je 180Kč plus poštovné České pošty za dobírku.

Nahrávka je také ke koupi v Dačicích v Knihkupectví L. Hejla (bývalé knihkupectví paní Marečkové - vedle Sportlovu).

Koupi vám také může zprostředkovat kterýkoliv z členů našeho sboru.

 

Náhledy fotografií ze složky Naše CD Zpívání pro potěchu duše