Jdi na obsah Jdi na menu

Co je nového

NOVINKY:

Adventní koncert Festivia Chorus a Engelholzmusi, sobota 16. prosince 2023, 17:00 hodin, horní kostel Evangelického tolerančního areálu, Velká Lhota u Dačic

adventni-koncert-fch-a-em-2023.jpgMilí přátelé, letošní koncertní sezónu završíme adventním koncertem. Náš pěvecký sbor Festivia Chorus pro vás nacvičuje zbrusu nový vánoční program. Jako hosté vystoupí soubor "Engelholzmusi", který se zabývá rakouskou lidovou hudbou, a který můžete vidět na fotografii na plakátu.

Umění Martiny Wurz při hře na harfu jste mohli obdivovat již v létě, kdy u nás hrála na koncertě "Celtic Inspiration". Pokud vše stihneme nacvičit, budete moci na adventním koncertě obdivovat hned tři harfy! (Ke dvěma harfistkám z Engelholzmusi se v některých skladbách přidá také sbormistryně Festivie Jitka Čudlá.)
 
Koncert se koná v sobotu 16. prosince 2023 od 17:00 hodin (vzhledem k "temnému" zimnímu období začínáme dříve než obvykle). Místem konání koncertu je jako obvykle horní kostel Evangelického tolerančního areálu ve Velké Lhotě u Dačic. Vstupenky v ceně 120.- Kč si můžete zakoupit na místě, přítomni budeme 30 minut před začátkem.
Nezapomeňte se teple obléci, případně si vezměte s sebou deku na přehození přes kolena, kostel není vytápěn.
 
P.S. Pro vás, kdo rádi zpíváte: nebojte se, ani tentokrát nebudete ochuzeni o společný zpěv publika s účinkujícími. Některé vánoční koledy jsou totiž známé jak u nás v Čechách a na Moravě, tak i v Rakousku, takže nic nebrání tomu, zazpívat si je společně.
Velice děkujeme panu Janu Bartoškovi, místopředsedovi Poslanecké sněmovny a 1. místopředsedovi KDU-ČSL, za poskytnutou záštitu nad celou 19. koncertní sezónou.
 
Velké poděkování patří také našim partnerům a sponzorům:
DV Štěrba Strmilov - výroba ekobriket
SuNEXO Dačice - reklamní agentura
Restaurace Na Kovárně, Mrákotín
Obec Volfířov
SVAT Šabatka, Dačice
MUDr. Kelblerová - praktická lékařka, Dačice
Zahradnictví Kopřiva, Velká Lhota
Ozvěny Jihozápadní Moravy
a další poporovatelé