Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je nového

NOVINKA:

Vážení a milí přátelé,

z důvodu nepříznivé epidemické situace jsou bohužel prozatím naše koncerty i sborová činnost pozastaveny. Až se situace zlepší, budeme se na vás zase těšit! Zatím můžete zalistovat našimi fotoalby, kde už mimo jiné najdete fotky z posledního koncertu Radima Zenkla a Jitky Čudlé, nebo se podívat na náš Facebook.

Mějte se hezky, přejeme vám hodně zdraví a pohody.

Vás Kulturní spolek Velká Lhota a pěvecký sbor Festivia Chorus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

xxxxx

Komorní pěvecký sbor Festivia Chorus nabízí zájemcům o sborový zpěv možnost zazpívat si v nově vznikajícím „Regionálním pěveckém projektovém sboru“. Rád bych vás s touto novou iniciativou seznámil a pozval zájemce k spoluúčasti na této připravované akci.

Co je to projektový sbor?

Projektový sbor není stálým tělesem a je tedy vhodnou alternativou pro zpěvačky a zpěváky, kteří nemají možnost se věnovat pravidelné sborové činnosti. Je vyhlášen cílový koncert, v našem případě červnový večerní koncert při svíčkách v horním kostele Evangelického tolerančního areálu ve Velké Lhotě, kterému předchází několik jarních zkoušek, určených k nácviku repertoáru. Zmíněným koncertem pak činnost projektového sboru končí, případně je možné se společně následně domluvit na pozdější projektové spolupráci.

Kdy a kde probíhá nácvik skladeb?

Několik předkoncertních zkoušek se uskuteční ve Velké Lhotě u Dačic vždy v neděli navečer. Přesné termíny zkoušek i koncertu sdělíme koncem února na webových stránkách komorního pěveckého sboru Festivia Chorus, v tisku, nebo mě můžete kontaktovat mailem nebo telefonicky – kontakty viz níže.

Kdo zkoušky povede a kdo je organizátorem projektu?

Zkoušky povede sbormistryně Festivie MgA. Jitka Čudlá, absolventka oboru dirigování sboru na JAMU v Brně (absolvovala u prof. Lubomíra Mátla). Organizačně má projekt na starost Josef Čudlý, předseda sboru Festivia Chorus.

Proč se pokoušíme o vznik projektového sboru?

V naší příhraniční oblasti je velice málo pěveckých sborů, rádi bychom tuto skutečnost napravili. Na prvním projektovém setkání mají zpěváci možnost si zazpívat pod odborným vedením, přitom v přátelské atmosféře, klidu a pohodě a udělat radost nejen sobě, ale i posluchačům na cílovém koncertě. Připravované skladby se zvládnou naučit i lidé s minimální sborovou praxí, ale i ti, kteří ve sboru nikdy nezpívali. Přihlásit se mohou i zpěváci z jiných pěveckých sborů, kteří si takto pouze „odskočí“ vyzkoušet si nějaký jiný hudební produkt. Podmínkou je pouze umět vůbec zpívat, hlavně ale odpovědnost ke kolektivu. To znamená opravdu se zúčastnit těch několika zkoušek, které budou předcházet koncertu.

Jak se k účasti v projektovém sboru přihlásit?

Pokud vás nabídka ke zpívání v projektovém sboru oslovila, můžete se přihlásit ihned. Nebo se můžete přihlásit po upřesnění termínů zkoušek a termínu koncertu, nejpozději ale do konce března 2020.

V přihlášce prosíme uvést jméno, věk, tel. kontakt a mailovou adresu.

Následně vás budeme blíže informovat o celém projektu.

Těšíme se na případnou pěveckou spolupráci, přejeme vše dobré!

Kontakt:

Josef Čudlý
mob: 724 175 480
www.festivia.cz
FB – Festivia Chorus

Varhany byly v říjnu 2017 naladěny a v létě 2018 ošetřeny proti červotoči!!! Děkujeme všem dárcům!!! Přispívat do kasičky můžete i nadále - výhledově máme v plánu další údržbu :-)


Kam dál?

Pusťte si třeba video z Dostalíkova sborového jara 2017 https://www.youtube.com/watch?v=opoXuWJ_upQ nebo prozkoumejte náš Facebook - náš profil se jmenuje Kulturní spolek Velká Lhota - Festivia Chorus.

Další akce najdete na záložce "Naše vystoupení a akce" :-)


Podpořte nás!

Pokud naši činnost chcete podpořit, můžete nám zaslat finanční příspěvek na účet: 7100006997 / 7940 vedený u Waldviertler Sparkasse - pobočka Dačice. Darovací smlouvu či smlouvu o reklamě vám rádi vystavíme. Pokud nám darujete částku vyšší než 1000Kč, jako odměnu od nás obdržíte celoroční vstupenku pro 2 osoby zdarma.

 

Příspěvky

Rádi mezi námi přivítáme nové zpěváky

9. 4. 2016

Rádi zpíváte?

Slyšeli jste nás na koncertě, a lákalo by vás přidat se k nám?

Obavy hoďte za hlavu a ozvěte se nám! Přijďte se nezávazně podívat na naši zkoušku, a uvidíte, že se není čeho bát. Napište nám mail!